Rozlišení: 1200x793 px
Velikost: 334 kB
Načítání dat...

Silvestr v Javorníku

Petr Pavlíček, Rychlebské hory, 20. červen 2016, zobrazeno: 1170x, dnes: 2x

Je jen na každém z nás, jaký bude. Já to vidím zhruba takto...

Vánoce ani poslední den roku nijak neslavím, už mnoho let, snažím se totiž, aby každý den byl důvodem k radosti. Ne aby to určoval kalendář a reklamy, dobu kdy se "k sobě chovejme hezky". Šílenství v médiích a obchodech se mě už mnoho let absolutně netýká, zcela mimo můj svět.

Přesto je konec roku zvláštní čas, kdy je moc dobré se zamyslet kudy dále kam. Zamyslet se hluboce nad tím, co chceme, co se nám daří, a naopak, ještě důležitější je uvědomit si všechny své chyby a omyly, protože bez jejich hloubkového vyčištění není možná opravdu poctivá, tudíž pak i šťastná a svobodná cesta vpřed.

Nejde to!!! Nevykydáš si ten svůj vnitřní hnůj...??? OK, pak si v něm zůstaň... Zbývají dvě možnosti. Buď nenaplněný, zbytečně ochuzený život plný divných situací a pocitů. Anebo ti vlastní omezenost dojde, podíváš se pravdě do očí a změníš to, stůj co stůj.

Letos to je dosud nejaktuálnější, lákavých možností co dělat je mnoho, možná až příliš mnoho, proto jsem pro oba tyhle "svátky" dny zvolil samotu.

Svobodné vědomé rozhodnutí se "co dále" je absolutním základem k jasnému záměru, a pouze z jasného záměru mohou vzniknout nějaké kvalitní a chtěné výsledky.

Mně k tomuto pomáhá samota v horách, dnes jsem například unikl do večerní atmosféry Příčného vrchu nad Zlatými horami. Absolutní klid a mír. O půlnoci pak, když jsem na pár minut vnímal ten obrovský kontrast při pozorování toho dunivého šílenství v rodném Javorníku, najednou bylo vše jasné...

Ať je i Tvůj život v novém roce naplněný vědomím a radostí z vlastní svobodné cesty..

arrowdown Stáhnout obrázek
JPG, 1200x793 px, 334 kB
0.0 0Hodnocení
tag_label Štítky: Město, Noc, Ohnostroj, Rychleby