O projektu Rychleby a Jeseníky

Tento staronový web znovu ožívá dnes, 27. července 2016. Je to vlastně moderní verze původního webu www.rychleby-jeseniky.cz, který jsem tvořil v letech 2005 - 2009. Starý web se věnoval nejkrásnější oblasti naší republiky, Jesenicku. Čistému kraji ležícímu v magických Jeseníkách a v tajemných a málo známých Rychlebských horách.


Ze starého webu zůstal akorát podobný název a pár textů, vše ostatní bude tvořeno znovu, s aktuálními možnostmi a novou vizí. Neskromným cílem je vytvoření jakési "ochranné veřejné hybné síly", která v případě potřeby zabrání krátkozrakému ničení unikátního nekomerčního ducha našich hor. Nekomerční a čistá Příroda stále relativně bez nesmyslných "ego projektů" je totiž naše nejcennější hodnota, obzvláště v Rychlebech. A tato hodnota bude jen růst, musíme si ji uchránit, to je to, co náš kraj odlišuje od zbytku republiky. Přilákat turisty je možné i jinak, než stavěním nesmyslů. Daleko udržitelněji, zdravěji a vlastně relativně levně a snadno. Právě díky tomu, že náš kraj je jiný! Doba si žádá nové úhly pohledu. Stačí otočit zdánlivé nevýhody (odlehlost) v originalitu a přednost.

Je to běh na dlouhou trať, a navíc se jedná jen o jeden z našich minoritních nezávislých projektů, tvořených poze z lásky k horám a bez jakékoliv podpory zvenčí. Zaměříme především na kvalitní vizuální představení přírodního pokladu, ve kterém jsme měli to štěstí se narodit a do kterého se z dalekých cest vždy budeme vracet. Nejde o regionální zpravodaj. Nudné politické zprávy, černou kroniku ani "reportáže z fotbalu" zde nehledejte. Vize projektu je zcela jiná, postupně ji odkryjeme. Rychlost její realizace závisí na našich časových možnostech, chuti i přístupu okolí.

Detailnější "filosofii projektu" najdete v článku Proč vznikl projekt Rychleby a Jeseníky

Cílem je přenést se z virtuálního světa, kde se sdílí pouze obrázky, slova a myšlenky, do reálného života, kde se tyto myšlenky stanou realitou...

Vytisknout stránku Vytisknout stránkuPetr Pavlíček, 27. 5. 2016, 18:20, zobrazeno 2979x, dnes 2x