Zapomenuté hory 2017

21. 9. 2017 - REGISTRACE BYLA Z DŮVODU NAPLNĚNÍ KAPACITY UKONČENA

Pusťte si první ze série video-upoutávek ve 4K rozlišení

Vítej na stránce prvního ročníku nového podzimního ultramaratonu, který Tě po síti dokonalých stezek zavede na nejodlehlejší místa Rychlebských hor. Rychlebky jsou nejzapomenutějšími horami České republiky, které svou divokostí překvapí a atmosférou uchvátí každého, kdo sem jednou zbloudí. Poznej je očima zkušeného domorodce, poznej je jako zatím málo kdo před tebou. Bude to silný zážitek... Také doprovod běžců se u nás nebude během čekání nudit. Připravíme krátký dětský závod, vycházkovou trasu po krásách Račího údolí a další. Večer po závodech se pak potkáme ve vyjímečné atmosféře nedaleké Tančírny, kde při večerní přednášce, výstavě a následné zábavě při hudbě společně zakončíme běžeckou sezónu. Těšíme se na Tebe!
Více fotografií (11)
Zapomenuté hory - ukázka míst
Zapomenuté horyTy pravé RychlebyNýznerovské vypnutíSrdce RychlebekRychlebská nabíječkaJaro na stezkáchDivočina Rychlebských horRychlebský vodopád


Termín:

Sobota 21. 10. 2017

Centrum závodu:

Tábor v Račím údolí - Uhelná 126 - býv. okres Jeseník - 79070 - GPS: 50.3714714N, 16.9999644E
Parkování pro závodníky a doporovod bude zdarma v okolí areálu.

Trasy

Trasy povedou přes hluboká údolí a odlehlé hřebeny Rychlebských hor. Krátká trasa vede pouze po české straně hor, i zde však ochutnáš slast běhu po opuštěném úzkém hraničním chodníku a po starých horských loukách. I tak málo bude stačit, aby se Ti naše hory dostaly pod kůži, a možná na Hraničkách zalituješ, že nemůžeš běžet dále. Chceš-li tajemné Rychleby poznat lépe, musíš zvolit delší trasu. Střední a dlouhá trasa Tě zavede i na nejvyšší vrchol přilehlých Gór Bialských v Polsku. Obě trasy Tě nadchnou, no pokud si troufáš, a dokážeš něco obětovat, trasa 74 km Ti odhalí skutečné Rychlebské perly, připrav se na zažitek pravé divočiny...

Hlavní běžeckou lahůdkou všech tras bude především mnoho desítek kilometrů (dle zvolené trasy) po dokonalých horských stezkách na hlavním hraničním i na bočních hřebenech Rychlebských hor.

Trasy vybíráme tak, aby Tě zavedly na krásné výhledy z opuštěných skalisek, do hlubokých prastarých lesů i na neopakovatelné horské louky na místech bývalých sudetských horských osad. Chceme aby náš závod byl hlavně hodně "běhavý", i pro "závodníky tělem i duší" dostatečně náročný, a hlavně pro všechny maximálně zábavný a krajinně vděčný. S maximem lesních stezek a pěšin, zbytek po lesních cestách. S asfaltem se kromě velmi krátké části po startu a před cílem prakticky nepotkáš. Trasy se mohou ještě lehce změnit.

Registrace

Registrace je spuštěna, klikni sem - REGISTRACE

Registrace bude prováděna skrze službu společnosti Stopnito.cz

Závodníci budou zařazeni do 2 věkových kategorií: Ročníky do roku 1974 a ročníky 1975 až 1999.

Registraci není možno vrátit, může však být převedena na další osobu, která startuje ve stejné nebo kratší trase. Rozdíly ceny si závodníci řeší mezi sebou. Převody registrace prosím včas nahlašte pořadatelům.

Ceny startovného

Úhrada do 21. 09. 2017:

24 km - 270Kč
44 km - 350 Kč
74 km - 420 Kč

Úhrada do 10.10. 2017:

24 km - 300Kč
44 km - 380 Kč
74 km - 450 Kč

Na místě v den závodu 21. 10. 2017:

24 km - 350 Kč
44 km - 450 Kč
74 km - 550 Kč

Platba bude prováděna kartou skrze službu společnosti Stopnito.cz

V případě nejasností, či problému s platbou, napište si o pomoc na info (at) stopnito.cz

Cena zahrnuje podklady k závodu (mapa, startovní číslo, tiskoviny atd), drobné dárky od sponzorů, chipová časomíra (na kotník), diplom pro finishery, velkorysé občerstvení na trase, teplé jídlo v cíli (vegan a nevegan varianta), sprcha v areálu, parkování v areálu, večerní zábava, hodnotné věcné ceny pro vítěze atd. Dále tím podpoříte dětský závod, který bude zdarma.

Prezentace a vyzvednutí čísla:
 • pátek 20. 10. 2017 - 18 - 24 hod (všechny trasy)
 • sobota 21. 10. 2017 - 05:00 - 06:20 hod (dlouhá trasa)
 • sobota 21. 10. 2017 - 06:30 - 08:00 hod (střední trasa)
 • sobota 21. 10. 2017 - 08:00 - 09:00 hod (krátká trasa)
Start:
 • 74 km - 07:00 (limit 14 hodin)
 • 44 km - 09:00 (limit 8 hodin)
 • 24 km - 10:00 (limit 5 hodiny)

Start jednotlivých tras bude vždy hromadný a proběhne v areálu Račího údolí. Cíl bude na stejném místě.

Občerstvovací stanice
 • 74 km - 4x plnohodnotná s jídlem a pitím + 2x s ovocem, vodou a iontovým nápojem + 5x pramen po trase
 • 44 km - 2x plnohodnotná s jídlem a pitím + 1x s vodou, ovocem a iontovým nápojem + 3x pramen po trase
 • 24 km - 1x plnohodnotná s jídlem a pitím + 1x s vodou a iontovým nápojem + 2x pramen po trase
Kontroly a značení

Na každé trase bude několik živých kontrol (v místech občerstvovacích stanic i mimo ně) a také několik samoobslužných kontrol (razítka/kleště). Ty budou umístěny povětšinou na krásných výhledech, kam byste sami asi nikdy cestu nenašli.

Trasy povedou z velké části po značených stezkách na hlavním hřebeni Rychlebů, v neznačených částech či na nepřehledných úsecích bude umístěno naše vlastní dočasné přehledné značení. Každý účastník obdrží při prezentaci mapu a detailní popis.

Povinná výbava:
 • 74 km a 44 km: občanský průkaz nebo pas, čelovka, mobil
 • 24 km: občanský průkaz nebo pas, mobil

Každá z tras povede po hranici s Polskem, střední a dlouhá trasa pak i polskou stranou hor, mějte u sebe občanský průkaz nebo pas. Na konci října se stmívá již po 17. hodině, na dlouhou a střední trasu je nutná plně nabitá čelovka. Trasy povedou nejodlehlejšími místy, mějte u sebe i plně nabitý mobilní telefon s aktivovaným roamingem. Na mnoha místech však není signál, zde se budete muset spolehnout sami na sebe a spoluběžce. Závod se běží na vlastní nebezpečí. V případě problémů kontaktujte pořadatele.

Doporučená výbava:

Závodů se konají na konci října. V případě krásného počasí zažijete krásné suché lesní cesty a nezapomenutelné, většinou suché a pevné traily uprostřed neskutečně barevných malebných hor. V opačném případě se na nejvyšších hřebenech může vyskytovat první sníh a na několika místech narazíme na rozmáčený terén, bude zima a sychravo, jak jen v divokých Rychlebech dokáže být. Doporučujeme podle předpovědi i neprofoukavou a nepromokavou bundu, lehké rukavice, pokrývku hlavy a termoizolační alufólii.

Důležité informace

V závodu mohou startovat pouze účastníci starší 18 let. V případě zájmu o start mladšího závodníka, je to možné v doprovodu zákonného zástupce či zplnomocněné zodpovědné osoby starší 18 let. Organizátor nepřejímá zodpovědnost za škody na zdraví či na majetku související s cestou, pobytem a účastí závodníků v závodu. Běh s holemi je povolen, se psem závodně nikoliv. Pouze "mimo soutěž", tedy bez nároku na věcné ceny, ovšem s plnou podporou jako ostatní účastníci. Vodítko nutné.

Budete se pohybovat ve vzácném prostředí lesů a luk, chovej se prosím tiše a ohleduplně ke skutečným opeřeným a srstnatým obyvatelům tohoto horského kraje. Za záměrné odhození odpadků mimo prostor občerstvovacích stanic Ti hrozí diskvalifikace, prosíme, nenuť nás k tomu!!! ;-)

Ceny pro vítěze a program:

Vyhlášeni budou vítězové jednotlivých tras v mužské, ženské i věkové kategorií, a každý obdrží věcnou cenu od našich štědrých partnerů. Celkoví vítězové dané trasy obdrží cen více. Můžete se těšit i na jedno neobvyklé překvapení!

Vyhlášení závodů bychom rádi provedli až ve 21 hodin večer (po doběhu posledního závodníka v limitu) ve stylové Tančírně, vzdálené pouhých 300 metrů od místa startu závodů. Budeme rádi, když se nás tam sejde co nejvíce. Chceme na konci sezóny trochu zastavit, a po náročném běhu si i společně popovídat, poznat se, což během roku na tratích moc nejde. O teplo, zábavu a občerstvění během odpoledne a večera nebude nouze.

Pro nezávodící doprovod běžců připravíme krátké, ale moc pěkné vycházkové trasy v okolí Račího údolí a také kratší dětský běžecký závod. Připravujeme i další program, chceme aby se Ti u nás líbilo. Informace o programu během září.

Ubytování:

Přímo v místě startu v areálu Račího údolí. Areál nabízí ubytování na pokojích, v chatkách (teplé spacáky s sebou) nebo na místech pro stan. V případě vysokého zájmu o ubytování bude k dispozici tělocvična (60 Kč/noc) či mnoho dalších ubytovacích kapacit ve 2 kilometry vzdáleném městečku Javorník.

Kontakt

Petr Pavlíček / Bára Vávrová
rychlebyjeseniky (at) seznam.cz
www.rychlebyjeseniky.cz

Anketa
Jakou trasu poběžíš?
105 / 34 %
82 / 26 %
102 / 33 %
24 / 8 %
Celkem hlasů: 313
arrow_circle_double smiley ui_scroll_pane_both info180 Chat
Ladin Ahoj, prosim o uvolneni registrace, Rychlebky miluji a toto si nemuzu nechat ujit Pripadne koupim od nekoho kdo se nebude moci ucastnit. Diky!
23. 9. 2017, 15:14
Zralok Ahojte. Mohu mit dotaz k tomu prevyseni? Prece jen toto v propozicich chybi, a jedna se o dost podstatny udaj verze long, dekuji
22. 9. 2017, 22:23
Zralok Ahojte. Mohu mit dotaz k tomu prevyseni? Prece jen toto v propozicich chybi, a jedna se o dost podstatny udaj verze long, dekuji
22. 9. 2017, 22:23
loner wolf To už je opravdu plná kapacita a nejde se zaregistrovat? Nedá se kapacita pro velký zájem trochu navýšit?
22. 9. 2017, 13:53
MK Před chvíli vyskočilo na fb, že registrace jsou ukončeny pro naplnění kapacity.
21. 9. 2017, 09:58
Karel B. Je vyprodáno nebo mi registrace nejde z jiného důvodu?
21. 9. 2017, 09:49
martin Sam Z map.cz si tu mapu můžeš stáhnout. Napravo úplně dole dáš exportovat a uložíš.
20. 9. 2017, 20:51
Sam Bylo by možné dát k dispozici gpx soubory tratí ? Mapy jsou OK, mnozí by ale jistě uvítali si trasu nahrát do hodinek. Stačí klidně týden před závodem
19. 9. 2017, 14:18
Pavel Zdravim vsechny. Mohu poprosit zda jde trasa 44km stahnout nejak do hodinek Polar V800 ? Nevim kde bych nasel soubor ke stazeni a kdyby nekdo mel moc bych byl rad. Prosim jen na email: pawelkrchnak (at) gmail.com Dekuji moc
18. 9. 2017, 20:41
Martin Ahoj, jak dlouhý bude závod pro děti? Máme dva patnáctileté zájemce.
11. 9. 2017, 09:13
mig mig * Převýšení
1. 9. 2017, 11:51
mig mig jana mina. Pleteš jabka s hruškama. Převíření a stoupání jsou dva rozdílné údaje. Převýšení je tam 514m a nastoupaných metrů je cca těch 1368m
1. 9. 2017, 11:41
jana mina naskákalo mi to blbě, znovu dotaz, je převýšení u krátké trasy součet nahoru a dolů 1386 metrů, nebo opravdu, jak píšete 1386 nahoru a 1386 dolů?
31. 8. 2017, 13:45
Jana MinaJméno Zprávapřevýšeno 1386 nahoru a 1386 dolů, to je fakt? Dle profilu se běží z 331 do 851 m.n.m. tuším..takže převýšení je součet nahoru dolů 1386 metrů, nebo fakt nahoru 1386 a dolů 1386 metrů? Díky
31. 8. 2017, 13:43
Anry Jirka diky diky ...
31. 8. 2017, 12:59
Jirka » Anry Ahoj, na stopni to jsou jména startujících i jakou trasu jdou.
29. 8. 2017, 20:46
JirkaJméno » Anry Ahoj,na stopnito jsou jménastartujících i jakou trasu jdou.Zpráva
29. 8. 2017, 20:43
Adam>>Anry »»
29. 8. 2017, 20:09
Radek Čavec,když chce běžet kamarád který má 17 let a já budu jeho splnomocněnec,jak se máme zaregistrovat? Díkec
29. 8. 2017, 10:50
Anry Zprávaahoj, diky za zpravu. Jeste me zajima, zda zverejnite startovni listiny, abych vedel s kym se potkam, na koho se muzu tesit ... dikec ...
25. 8. 2017, 12:57
Další arrowright
250
Vytisknout stránku Vytisknout stránkuPetr Pavlíček, 16. 7. 2017, 14:05, zobrazeno 15680x, dnes 96x